Сердар Бердимуҳамедов Ўзбекистонга ташрифини якунлади
Қирғиз Республикаси Президенти Садир Жапаров бугун, 6 декабрь куни 57 ёшга тўлди. Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев уни туғилган куни билан табриклаб, табрикнома юборди.
“Сизнинг оқилона ва келажакка қаратилган сиёсатингиз, аҳоли фаровонлигини оширишга йўналтирилган кенг қамровли ислоҳотларингиз, шунингдек, мамлакатингиз нуфузи ва обрўсини халқаро майдонда мустаҳкамлашга қаратилган изчил саъй-ҳаракатларингиз туфайли Қирғиз Республикаси барча соҳаларда жадал ривожланмоқда.
Сўнгги йилларда бизнинг биргаликдаги қатъий ҳаракатларимиз, икки томонлама ва кўп томонлама форматлардаги самарали ва фаол мулоқотлар натижасида қардош халқларимиз ўртасидаги яхши қўшничилик ва мустаҳкам дўстлик руҳига асосланган стратегик шериклик муносабатлари мутлақо янги босқичга кўтарилганидан катта мамнуният билан қайд этамиз.
Олий даражадаги учрашувларимиз чоғида эришилган барча муҳим келишувлар ва йирик режалар, шунингдек бошланган йирик минтақавий инфратузилма лойиҳалари бизнинг умумий саъй-ҳаракатларимиз билан тўлиқ амалга ошишига шубҳа йўқ.
Шу қувончли кунда Сизга мустаҳкам соғлиқ, оилавий бахт ва фаровонлик, масъулиятли давлат фаолиятингизда муваффақият тилайман, қардош қирғиз халқига эса тинчлик, тотувлик, доимий фаровонлик ва равnaq тилайман”, дейилади табрикномада.