Кредит олишни ўз-ўзига тақиқлаш хизматидан энг кўп 26−35 ёшдаги фуқаролар фойдаланди — улар барча фойдаланувчиларнинг учдан бир қисмини ташкил қилди (33,6 фоиз). Кейинги ўринларда 36−45 ёшлилар (25,6 фоиз) 26 ёшгача бўлганлар (19,2 фоиз), 46-55 ёшлилар (12,6 фоиз) ва 56 ёшдан катталар ушбу хизматдан фойдаланди.
Кредит расмийлаштирилишини тақиқлаш ҳақида
Ўзига кредит ажратилишини тақиқлаш бу қарз, микрокредит ва кредит карталарини олиш имкониятидан вақтинчалик ёки муддатсиз воз кечиш тўғрисидаги ихтиёрий қарор. Жисмоний шахслар учун ўз маълумотларини кредит битими тузиши тақиқланган шахслар реестрига киритиш хизмати 6 июндан бошлаб ишга туширилганди. Бу орқали фуқаролар ўзларининг иштирокисиз ёки хабарисиз кредит битими расмийлаштирилишининг олдини олиш учун ўзи билан кредит битимини тузишни тақиқлаши мумкин бўлади. Хизматдан фойдаланиш бепул бўлиб,  чеклов ҳам қўйилмаган — тақиқни исталганча ўрнатиш ва олиб ташлаш мумкин.
• Кредит-ахборот таҳлилий маркази мобил иловаси орқали — “Оммабоп хизматлар” бўлимидан “Кредитга тақиқ” хизмати орқали (Android, iOS ва Huawei AppGallery);
• Кредит бюросининг веб-сайтида шахсий кабинет ёки Call-марказ (+998 712034747) орқали;
• Ягона интерактив давлат хизматлари порталида “Кредит битимини тузишга тақиқ қўйиш ёки тақиқни олиб ташлаш” хизмати орқали;
• Давлат хизматлари марказлари орқали.
Ўзига кредит олишни тақиқлаш имконияти жисмоний шахс ўзининг иштирокисиз ёки хабарисиз кредит битимини расмийлаштириш билан боғлиқ фирибгарликларнинг олдини олиш мақсадида йўлга қўйилди. Ўзбекистонда 5 йилда кибержиноятлар билан 1,9 трлн сўмдан ортиқ пул талон-торож қилинган бўлиб, 4 фоизи шахс номига онлайн кредит расмийлаштириш орқали амалга оширилган.