Эрондаги намойишларда жабрланганлар орасида Ўзбекистон фуқаролари қайд этилмаган. Бу ҳақда 14 январь куни Ўзбекистон ташқи ишлар вазири матбуот котиби Аҳрор Бурхонов маълум қилди.
Вазирлик вакили Эрондаги элчихонаси маълумотларга таяниб, ушбу мамлакатдаги норозилик намойишларида жабрланганлар орасида Ўзбекистон фуқаролари йўқлигини, Эрондаги вазиятни диққат билан кузатиб боришаётганини билдирди.
“Эронда бўлиб турган Ўзбекистон фуқароларидан митинг ва намойишларда иштирок этмасликни, одамлар кўп тўпланадиган жойлардан йироқ бўлишни ҳамда шахсий хавфсизлик чораларига қатъий риоя этишни сўраб қоламиз”, деди Аҳрор Бурхонов.
Вазирлик вакили зарур ҳолларда Ўзбекистоннинг Теҳрон шаҳридаги элчихонасига қуйидаги телефон рақамлари орқали мурожаат қилишингиз мумкинлигини маълум қилди: +982122299780, +982122832025.