Тошкент вилояти Зангиота туманида яшовчи 62 ёшли А.Қ. турмуш ўртоғига зўравонлик қилгани учун 15 суткага қамалди.
Аниқланишича, 2025-йилнинг 27 ноябрь куни оилавий жанжал пайтида А.Қ. яшаш хонадонида аёли С.Қ. билан оилавий келишмовчилик сабабли тортишиб қолиб, уни ножўя сўзлар билан ҳақорат қилган. Шундан сўнг аёлининг қўл-оёғини боғлаб, уриб тан жароҳати етказган. Экспертиза хулосасида жабрланувчида қонталаш ва шилинишлар борлиги, улар соғлиққа енгил зарар келтиргани қайд этилган.
Судда айбланувчи қилган ишини тан олган ва жаҳл устида ҳаракат қилганини билдирган. Жабрланувчи эса турмуш ўртоғи томонидан мунтазам равишда тажовузга учраётганини айтиб, унга нисбатан чора кўришни сўраган.
Жиноят ишлари бўйича Зангиота туман суди қарори билан А.Қ. Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 59-2-моддаси 2-қисми (оилавий (маиший) зўравонлик)билан айбли деб топилган. Унга нисбатан 15 сутка маъмурий қамоқ жазоси тайинланган.