Тошкент шаҳри Бектемир туманида йўл-патрул хизмати ходимлари томонидан ўтказилган рейд тадбири давомида фирибгарлик жинояти бўйича қидирувда бўлган шахс қўлга олинди. Бу ҳақда Тошкент шаҳар ички ишлар бош бошқармаси йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси матбуот хизмати хабар бермоқда.
Маълум қилинишича, 2025 йил 7 декабрь куни Тошкент шаҳар ИИББ ЙҲХБ ЙПХБ 1-батальон катта инспектори Бектемир туманидаги ТҲАЙ кўчасида BYD русумли автомашинани ҳужжатларни текшириш мақсадида тўхтатган. Текширув давомида транспорт воситаси йўловчиси 36 ёшли А.Й.нинг ўзини тутиши ва хатти-ҳаракатлари ходимларда шубҳа уйғотган.
Шундан сўнг йўловчига оид маълумотлар махсус дастур орқали текширилганда, у Жиноят кодексининг 168-моддасида (фирибгарлик) назарда тутилган жиноятни содир этганликда гумонланиб, қидирувда экани аниқланиб, ушланган. Қидирувдаги шахс ўрнатилган тартибда Бектемир туман ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармасига топширилган.